Půjčky před výplatou vs. kontokorent

Nedostatek financí na běžném účtu těsně před výplatou není v dnešní době žádnou zvláštností. Může se stát, že se porouchá automobil, rozbije elektronika, zvýší se výdaje nebo si jen špatně spočítáte měsíční rozpočet. Týden před koncem měsíce pak můžete zjistit, že na účtu nezbývají finanční prostředky pro chod domácnosti. Jak to vyřešit? Řešení jsou 2. První možností je kontokorent a druhou možností je rychlá půjčka do výplaty.

Kontokorent i půjčky před výplatou mají svou charakteristiku

Kontokorent má oproti jakýmkoliv půjčkám jednu obrovskou výhodu. Stačí o něj zažádat jen jednou a pak už na svém běžném účtu můžete kdykoliv „chodit do mínusu“. Pro kladné vyřízení kontokorentu je ale zapotřebí splnit požadavky bank, které nejsou zrovna mírné. U rychlé půjčky před výplatou je sjednání jednodušší.

V momentě, kdy začnete využívat kontokorent, budete nuceni platit úroky z aktuální částky, o kterou jste přečerpali limit. Pravidelné využívání této služby se z dlouhodobého hlediska nevyplácí. Mnoha domácnostem se stává, že se dostanou do výrazných záporných čísel, ze kterých se následně nemohou dostat. Jednoduchost v přístupu k penězům je u kontokorentu největší výhodou i nevýhodou zároveň.

Rychlé půjčky před výplatou splatíte a máte klid

Samozřejmě, že při vyřízení online půjčky nebo SMS půjčky také budete muset zaplatit úroky nebo alespoň poplatky za zprostředkování. Vyřízení půjčky ale není nijak složité. V dnešní době lze vyřídit například SMS půjčky a požadované finance můžete mít na svém účtu již za 10 minut. Na rozdíl od kontokorentu u půjčky vždy zvážíte, zda ji potřebujete či nikoliv. Kdykoliv si také můžete zažádat o další.

Přednosti rychlých půjček

  1. Rychlé vyřízení
  2. Žádná nutnost registrace
  3. Ne tak přísné podmínky
  4. Velký výběr finančních částek k půjčení
  5. Jasné podmínky splácení